חדשות

עלייה של מאות אחוזים במספר מנותחי הלב בני 80 ומעלה ברמב"ם

נתון זה הוצג בכנס שקיימה מחלקת ניתוחי לב במרכז הרפואי רמב"ם בנושא ניתוחי לב בגיל הזהב. לכנס הגיעו גם מומחים מחו"ל שהציגו מחידושיהם

מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם קיימה בשבוע שעבר בפעם הרביעית את הכנס השנתי שלה. הכנס עסק השנה בניתוחי לב בגיל הזהב. לאירוע הגיעו גם מומחי רפואה מחו"ל. בכנס הציג מנהל המחלקה ד"ר גיל בולוטין נתונים ולפיהם במהלך העשור האחרון עלה במאות אחוזים מספרם של מנותחי הלב בני 80 ומעלה. בהרצאה נוספת הציג ד"ר בולוטין חידושים טכנולוגיים למניעת סיבוכים בניתוחי לב לחולים מבוגרים.

במושב הראשון של הכנס דיווח ד"ר שאול עטר, מנהל המערך הקרדיולוגי בביה"ח לגליל המערבי בנהריה, על טיפולים במחלת העורקים הכלילית הניתנים בגיל המבוגר. ד"ר עופר אמיר, מנהל היחידה לאי-ספיקת לב בביה"ח כרמל, הציג טיפול באי-ספיקת לב בגיל המבוגר. ד"ר אבישי זיסר, מנהל יחידת ההרדמה בתחום ניתוחי לב וחזה ברמב"ם, סקר את תחום התמחותו בכל הקשור לחולים מבוגרים והרצאתה של דיאנה דכור מהמחלקה לניתוחי לב ברמב"ם עסקה בנושאי הסיעוד. ד"ר אילן היינריך, רופא משפחה ומומחה לטיפול בקשישים בשירותי בריאות כללית, הציג את לבטיו של רופא המשפחה במקרה של ניתוח לב בגיל הזהב.

[slideshow caption=on]

ד"ר קארי תיתינן (Dr. Kari Teittinen), מנהל המחלקה לניתוחי לב בבית החולים ואסה (Vassa) בפינלנד הציג את נתוני ההצלחה של ניתוחי מעקפים בגיל 80 במחלקתו. מחלקת ניתוחי הלב ברמב"ם מקיימת מזה שנתיים שיתוף פעולה הדוק עם בית החולים הפיני.

את דיון המומחים בנושא ניתוחי הלב בגיל הזהב הנחה פרופסור חיים המרמן, מנהל המערך הקרדיולוגי ברמב"ם, והשתתף בו גם פרופסור אברהם שוטן, מנהל המכון הקרדיולוגי ב"הלל יפה".

חלקו השני של הכנס הוקדש להחלפת מסתם בצנתור. ד"ר יורם אגמון, מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית ברמב"ם, סקר את מחלות המסתמים בגיל מבוגר. ד"ר ארתור קרנר, מצנתר לב בכיר ברמב"ם הציג החלפת מסתם בצנתור מנקודת מבטו של קרדיולוג פולשני, ופרופסור תומס וולטר ממכון הלב באדנהיים, גרמניה, תרם את נקודת מבטו של מנתח לב בעניין זה.

בדיון מומחים בהנחיית ד"ר בולוטין השתתפו גם ד"ר אבינועם שירן מנהל יחידת אקו בביה"ח כרמל, ד"ר אלכס גולדברג מנהל יחידת צנתורים בביה"ח זיו בצפת ושאר המרצים במושב השני של הכנס.

את האירוע פתחו פרופסור רפי ביאר מנהל רמב"ם ופרופסור משה פליגלמן סגן דיקן בית הספר לרפואה של הטכניון. בין האורחים היו רבקה דוידס יו"ר עמותת "שים לב ללב", הרב שמעון רגובי היועץ הרפואי של עמותת "עזר מציון", ד"ר ירון בר-אל סגן מנהל רמב"ם, פרופסור אריאל רוגין מנהל היחידה לקרדיולוגיה פולשנית וד"ר צבי (בוקי) בן ישי.

ד"ר רביע עאסלה ממחלקת פנימית א' ברמב"ם קיבל בכנס את פרס החוקר המצטיין של השנה ע"ש לוצאטו על מחקרו Increased Lysosomal Injury and Apoptosis in Diabetic Patients with Haptoglobin 2-2 Genotype: Implications for Plaque Progression in Human Atherosclerosis

ועדת הפרס כללה את פרופסור זאהר עזאם מנהל פנימית ב' ברמב"ם, ד"ר בולוטין, פרופסור לאל אנסון-בסט מנהל מחלקת כירורגית חזה וד"ר ירון בר-אל סגן מנהל המרכז הרפואי רמב"ם.

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוחי לב,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  צנתור לב,  מחלת עורקים כלילית
תגובות
ליאור
08.07.2013, 12:49

לכל מי שצריך לעבור ניתוח לב באיזור הצפון אני מבקש ומתחנן בשבילכם לא ולא לעשות בבית חולים רמבם רק כרמל בלוטין חשוב לו רק כסף יוקרה ומעמד חוץ מיזה לא מעניין אותו דבר חוץ מלשכנע אותכם לעשות אצלו את הניתוח בשביל למנוע סיבוכים ולאחר מכן התעלמות ממנו יש לבצע ניתוח רק בבית חולים כרמל