חדשות

האגודה הישראלית לגרונטולוגיה מוחה על שינוי שמו של המשרד לאזרחים ותיקים

המשרד, שבראשו עומדת השרה גילה גמליאל, שינה את שמו ל"משרד לשוויון חברתי"; יו"ר האגודה, פרופ' יצחק בריק: "במצב שיווצר - לא יהיה מי שידאג לאזרחים הוותיקים"

פרופ' יצחק בריק (צילום: פרטי)

פרופסור יצחק בריק, יו"ר האגודה הישראלית לגרונטולוגיה - העוסקת במדעי הזקנה, בחקר ההזדקנות ובשיפור איכות החיים של האזרחים הוותיקים - מחה השבוע במכתב ששלח לשרה גילה גמליאל, בעקבות החלטתה לשנות את שם משרדה - מהמשרד לאזרחים ותיקים למשרד לשוויון חברתי.

"אכן שם יפה נבחר למשרד, במקום השם הארוך והבלתי מובן שהעניקו לו עם כינונה של הממשלה החדשה", כתב פרופ' בריק, "אולם שם יפה איננו בא במקום שמן טוב".

"עד כה היה בישראל 'משרד לאזרחים ותיקים' וכל העוסקים במלאכת הקודש הזאת של סיוע לאזרחים הוותיקים היו גאים בו ואף התפארו בשמו בפורומים בינלאומיים שונים, בהם ציינו כי ישראל היא אחת מהמדינות הבודדות בעולם שיש לה משרד שכל עיסוקו באוכלוסייה המבוגרת ושמו מדגיש זאת. לכן, לא מובן לנו למה נמחק שמם של האזרחים הוותיקים. האם מדובר במונח שאיננו מכובד דיו?" התלונן פרופסור בריק במכתבו לשרה גמליאל.

הוא ציין, כי "המשרד (בשמו הקודם) הפגין עד כה דאגה לאזרחים הוותיקים, מבחינת זכויות המגיעות להם, השירותים הנדרשים והמעמד לו הם ראויים בחברה הישראלית. אבל מעתה העמידו בשורה אחת, זה לצד זה, אזרחים ותיקים עם הנשים, המיעוטים, הצעירים והמיזמים החברתיים".

לדברי פרופ' בריק, "החמור מכל הוא שהאגודה לגרונטולוגיה צופה שהאזרחים הוותיקים יצטרכו מעתה להילחם על חלקם בעוגה אל מול הנשים, המיעוטים, הצעירים והיזמים החברתיים, לא קשה לנחש מי ינצח בתחרות הזאת, ובמצב שיווצר - לא יהיה מי שידאג לאזרחים הוותיקים".

פרופסור בריק ציין כי פנה כמה פעמים ללשכת השרה כדי להיפגש עמה בנושא זה, אך לא זכה למענה ולא התאפשר לו להגיע לפגישה.

באגודה הישראלית לגרונטולוגיה חברים בעלי מקצועות שונים וביניהם רופאים המתמחים בטיפול באוכלוסיית הקשישים, ביולוגים, אחיות, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, תזונאים וחוקרים.

נושאים קשורים:  חדשות,  אזרחים ותיקים,  גרונטולוגיה,  פרופ' יצחק בריק,  השרה גילה גמליאל,  המשרד לאזרחים ותיקים,  המשרד לשוויון חברתי
תגובות