חדשות

פחות מ-10% מבני 75 ומעלה ניצלו את תכנית טיפולי השיניים בסל הבריאות

החל מאוקטובר יופעל החלק השני בתכנית טיפולי השיניים: בני 80 ומעלה יקבלו בקופות החולים טיפולים משקמים במחירים נמוכים עד פי 20 לעומת השוק הפרטי

שיניים תותבות. אילוסטרציה

מאז פברואר השנה הופעלה תכנית טיפולי השיניים לבני 75 ומעלה באמצעות קופות החולים במסגרת סל שירותי הבריאות – טיפולים בסיסיים כמו סתימות וטיפולי שורש. לפי הערכות משרד הבריאות נהנו מהמהלך הזה כ-36 אלף ישראלים מתוך אוכלוסיית יעד של כ־428 אלף איש. כ-20 אלף היו מבוטחי ה"כללית", 2,437 מ"מאוחדת" ו-754 מבוטחי "לאומית". ל"מכבי" אין בשלב זה נתונים מסכמים. כך דיווחה אתמול (ד') מיטל יסעור בית-אור ב"ישראל היום".

החל מאוקטובר יופעל החלק השני בתכנית – טיפולים משקמים - ובני 80 ומעלה יוכלו לקבל בקופות החולים את הטיפולים במחירים נמוכים לעתים עד פי 20 לעומת המחירים המקובלים בשוק הפרטי.

על פי הדיווח, מבוטחים ישלמו למשל השתתפות עצמית בסך 204 שקל עבור הכנת שיניים תותבות ללסת העליונה והתחתונה; 306 שקל לשיניים תותבות ללא שתלים או תותבת חלקית. כדי למנוע ניצול לרעה של הזכאות, תינתן התאמת תותבת, אחת לשבע שנים. ביקורת אצל רופא בעקבות התאמת התותבת תהיה ללא תשלום אולם עד לארבעה מפגשים. השתתפות עצמית בסך 34 שקל תהיה בעד כל ביקור. על פי הערכות שונות, 60%-50% מאוכלוסיית הגיל הזה זקוקים לשיניים תותבות.

נושאים קשורים:  טיפולי שיניים לקשישים,  שיניים תותבות,  חדשות,  טיפול שיניים
תגובות
27.09.2019, 10:57

בולשיט

קופות החולים (לפחות חלקן) דוחפות טיפולים מיותרים פי 20 מהמגזר הפרטי וכך הם מאזנות את ההוצאה שלהם.

התמחור שלהם יקר יותר מהמגזר הפרטי, שוב איזון תקציבי.

בולשיט!

אנונימי/ת
09.10.2019, 14:22

ומה לגבי איכות? על בשרי השתחנעתי לא לפנות יותר אף פעם למכבידנט. תורים ארוכים, גם כשמוזמן התור מראש ומחכים כ2-3 חודשים אף פעם לא עומדים בזמנים, מעבירים שעות ארוכות בהמתנה ובסוף האיכות לא טובה. המחיר, דרך אגב, לא יוצא פחות מפרטי בסוף
הפרויקט של ״מכבידנט״ הכי גרוע מה שיכול להיות

אנונימי/ת
29.01.2020, 20:48

ראוי לדעת שכדי לממן מהלך זה עדכן משרד הבריאות את מחירונו על טיפולים דנטליים בצורה כזו שעלות מעבדת שיניים, במיוחד לטיפולים מאתגרים ומורכבים, הינה בגובה 60-90% מעלות הטיפול במחירון.
לא ניתן לספק טיפול שיקומי ראוי, לדעתי, במחירים כאלה.
הדבר אמור גם לגבי השתלות דנטליות, ריפודי תותבות ועוד.
לא ידוע לי על שיתוף מומחה לשיקום הפה בגיבוש מחירון זה, וחבל.