חדשות

תקציב סל התרופות ל-2021 ניתן על חשבון תכנית סיעוד לקשישים

220 מיליון שקל מתקציב סל שירותי הבריאות נלקחו מתקציב שיועד לשירותים משופרים לאוכלוסיה המזדקנת ולטיפולי שיניים לקשישים

קשיש מאושפז. צילום: שאטרסטוק

220 מיליון שקל מתוך 550 מיליון שתוקצבו לוועדת סל שירותי הבריאות יגיעו לוועדה מתקציב משרד הבריאות - עובדה שלא נחשפה לציבור עד כה. כך מדווחת הבוקר רוני לינדר ב"דה מרקר".

כזכור, מסגרת התקציב שהועמד לרשות הוועדה השנה היא 550 מיליון שקל – רק ב-50 מיליון יותר ממסגרת התקציב של השנה שעברה. 220 מיליון שקל מתוך ה-500 נלקחו מתוך תקציב שיועד לתכנית הסיעוד הלאומית שאושרה ב-2018 ונועדה לתקצב שירותים משופרים לאוכלוסיה המזדקנת. לפיכך, תצומצם תכנית הרחבת טיפולי השיניים, תיפגע הפחתת ההשתתפות העצמית של ילדי הקשישים באשפוז סיעודי וכן יצומצם פיתוח שירותי שיקום ומניעת הידרדרות במצב הבריאותי של קשישים החיים בביתם בקהילה.

בדיווח נמסר כי העברת הכספים הזאת לסל התרופות נעשתה מבלי שהתקיים דיון ציבורי ומקצועי על שינוי בסדרי עדיפויות ומבלי שהדבר נעשה בשקיפות ותוך דיווח גלוי לציבור. משרד האוצר הסביר זאת עקב הכורח הנובע מכללי תקציב המשכי ובהתאם לסדר עדיפויות שהציג משרד הבריאות.

במשרד הבריאות נמסר: "בשנים האחרונות, בהתאם להחלטת הממשלה מ-2018, הכליל משרד הבריאות את שירותי השיניים לקשישים בתוך סל השירותים להם זכאים תושבי המדינה מקופות החולים. בשנה הקרובה בכוונת המשרד לבחון את מיצוי הזכויות של מבוטחי הקופות בשירותים אלה".

נושאים קשורים:  סל התרופות,  תקציב סל הבריאות,  תכנית סיעוד לקשישים,  חדשות,  משרד הבריאות
תגובות
אנונימי/ת
07.01.2021, 17:51

העיקר שחברות התרופות יהיו מרוצות.

ורופאים שממומנים על ידיהן.

ויחצנים שכותבים להם כתבות מחרידות.

או כאלו ששולחים משפחות חולים להפגין ליד בית השר הזה או השר הבא

עכשיו יוסיפו תרופה שאולי תעזור ל2 ילדים או 3 מבוגרים. משהו כזה אקזוטי כי שמה מצוי הכסף.

צדק פואטי יהיה שההורים והסבים סבתות שלהם יזכו להזדקן בעליבות.

אבל חלילה לנו מלבקש כזה צדק. לא חטאו אותם קשישים מלאחל להם זאת.

12.01.2021, 17:30

כל מילה בסלע. טיפול מיטבי בשיניים, שיקום ותמיכה סיעודית הם השקעה משתלמת גם לציבור הכללי. ה\"חיסכון\" בהם עולה לכולם הרבה יותר ביוקר.

12.01.2021, 17:37

אותה הממשלה שחוגגת ומתיהרת בהבאת חיסונים בהסכמים ואישורי חרום מהירים וסודיים מפילה עכשיו את הכשלים בהגנה על זקנים על \"רגולציה\" ? בושה!

אנונימי/ת
19.01.2021, 08:57

העיקר הממשלה תוכל להגיד שתי קצבה סיוע לקשישים, ראו החלטה ראשונה. ואחכ תוכל להגיד שהגדילה את סל התרופות ראו החלטה השנה . כך גם צילמו 4 מתחסנים כ מתחסן ה 2 מליון בזמן שבאתר משרד הבריאות עוד לא הגענו לשם. כפי הנראה יש עוד דוגמאות. כך מנהלת הממשלה והעומד בראשה את בריאות הציבור. עצוב