חדשות

מכבי תשיק תוכנית לאשפוז ביתי כדי להוריד עומסי יתר מהמחלקות הפנימיות

כבר בחורף הקרוב יטופלו כך מאות ממבוטחי מכבי – מהלך תחת הסיסמא: "אשפוז בסלון במקום במסדרון"; בין הטיפולים: ביקור בית יומי של רופא ואחות, נטילת דגימות לבדיקות מעבדה וגם הדמיות

תוספת תקציב לאשפוז ביתי להפחתת העומס במחלקות. אילוסטרציה

מכבי שירותי בריאות תשיק לקראת החורף את התוכנית לאשפוז ביתי כדי להוריד עומסים מהמחלקות הפנימיות, מדווחת הבוקר (ב') שרית רוזנבלום ב"ידיעות אחרונות".

בין הטיפולים: ביקור בית יומי של רופא ואחות, נטילת דגימות לבדיקות מעבדה וגם הדמיות. מנכ"ל הקופה רן סער מעריך: "כך נמנע את מותם של אלפים בשנה מזיהומים, ונאפשר לחולה להיות מוקף כל הזמן בבני משפחתו".

כבר בחורף הקרוב יטופלו כך מאות ממבוטחי מכבי – מהלך תחת הסיסמא: "אשפוז בסלון במקום במסדרון". הקופה קיימה מתכונת זאת כפיילוט במשך שנתיים. במהלך ישותפו מרכזי העל הרפואיים שיבא, רמב"ם ואסותא אשדוד.

על פי נתונים של מכבי, אחד מכל שלושה מאושפזים בפנימיות יכול להיות מטופל לא פחות טוב בביתו. בין המבוטחים שייהנו מאשפוז ביתי, כך לפי הקופה, חולים במחלות זיהומיות, מחלות כרוניות שהחמירו, דלקת ריאות, דלקת בדרכי השתן, זיהומים עמוקים בעור וגם אי ספיקת לב. ההפניה לאשפוז ביתי תהיה מחדרי המיון ואף מהמחלקות, מוקדי רפואה דחופה ורופאי משפחה.

מנכ"ל מכבי רן סער הסביר: "מחקר שערכנו בקרב מבוטחים שטופלו בביתם, לעומת מאושפזים בבית החולים, הצביע על ירידה בממוצע ימי האשפוז של מטופלי הבית אולם אין ירידה באשפוזים החוזרים". הוא קרא למשרד הבריאות לשתף פעולה בהיקף ארצי בתוכנית כזאת ולפצות את הקופות בהתאם, בעיקר את בתי החולים על אפשרות של ירידה במאושפזים שעלולה לגרום להם להפסדים כספיים בעתיד. בשלב זה היקף האשפוז הביתי של מכבי יהיה 100 מיטות במקום 250 שתוכנן קודם לכן. "על המדינה להקצות 20% מהתקציב המיועד למיטות חדשות – לאשפוז ביתי. אם בכל הקופות יהיו 800 מיטות לפרויקט כזה מדובר בסדר גודל של שני בתי חולים גדולים ולסיום אשפוז במסדרונות."

נושאים קשורים:  חדשות,  רן סער,  מכבי שירותי בריאות,  אשפוז ביתי
תגובות