חדשות

הצלחה לפיילוט כלבנות טיפולית במחלקה לשיקום ב"פדה-פוריה"

כלבים ששולבו בטיפול במחלקה לשיקום גריאטרי של המרכז הרפואי פדה-פוריה סייעו למטופלים בהחלמה ושיפרו את הרגשתם

מטופלת במחלקה לשיקום גריאטרי. צילום: דוברות "פדה-פוריה"

סטודנטים לרפואה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל, עמית קריינר וגיא הררי, יזמו במסגרת פעילות "בוחרים גליל" פרויקט ייחודי של שילוב כלבים בטיפול בחולים המאושפזים במחלקה לגריאטריה שיקומית, במרכז הרפואי פדה-פוריה.

"היה לנו רעיון לשלב כלבים מתחום הכלבנות הטיפולית ולהיעזר בהם בפעילות של פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וכך לשפר את הפעילות ולסייע בשיקום והחלמה של המטופלים", סיפר קריינר.

בשיתוף פעולה עם הצוות במחלקה התקיים במהלך השנה פיילוט לפרויקט, במסגרתו הגיעו שלוש מתנדבות יחד עם כלבים והם נפגשו עם הצוות המטפל והמטופלים. בכל מפגש השתתף מטופל, מטפל שהוא פיזיותרפיסט או מרפא בעיסוק, כלבנית טיפולית וכלב.

"אנחנו יכולים לסכם היום את הפיילוט כמוצלח מאוד. בפן הרגשי, המטופלים חייכו ויצרו קשר טוב עם הכלב שהיה מרגש ומשמעותי עבורם. גם בהיבט הפיזי, השילוב של הכלב גרם להם לעשות פעולות, להתנייד, הם היו מרוכזים בכלב, הלכו איתו וביצעו פעולות של מוטוריקה עדינה כמו להאכיל את הכלב, לסרק וללטף אותו. החיבור לכלב גרם להם לעשות פעילות שהם עד כה נמנעו ממנה", ציין הררי. "משיחות עם המטופלים", סיכם קריינר, "קיבלנו מהם משוב חיובי - הטיפול בכלב גם סייע לתחושת הערך שלהם, המטופל הרגיש שהוא עוזר לכלב".

נושאים קשורים:  כלבנות טיפולית,  כלבים,  פדה-פוריה,  שיקום גריאטרי,  חדשות
תגובות