מחקרים

עיכוב הזדקנות בעזרת אספירין

נמצא מנגנון בו אספירין מונע הזדקנות של זבובי פירות מסוג דרוזופילה על ידי הפחתת מעבר אותות במסלול Imd במעי ושימור תפקוד אפיתל המעי

24.11.2021, 17:43

המעי, אשר הינו רקמה עם תחלופה רבה, משמש תפקיד חשוב בוויסות הזדקנות ובריאות בבעלי חיים בעלי וחסרי חוליות. שימור התפקוד של מחסום האפיתל של המעי על ידי שימור ההומאוסטזיס של מערכת החיסון המולדת מעכבת את תהליך ההזדקנות באופן משמעותי ומונעת תמותה. במחקר זה החוקרים בחנו, בעזרת מודלים של זבובי פירות (Drosophila), את יעילותם של חומרים כימיים ואחרים אשר משפרים את תקינות רקמת המעי.

תוצאות המחקר הדגימו כי שימוש ארוך טווח באספירין מנע דליפת תוכן מעי המקושרת לגיל, שגשוג יתר של תאי גזע במעי וחוסר איזון בחיידקי המעי השייכים למיקרוביוטה של המעי בזבובי הפירות. מנגנון האספירין גרם לירידה מפוקחת בהפעלה הכרונית של אותות הגורמים לדעיכה חיסונית של המעי, המתרחשת עם התקדמות בגיל. יתרה מכך, בניתוח הביוכימי במודל in vivo ו-in vitro נמצא כי אספירין הינו מווסת שלילי השולט ביוביקוויטינציה מתווכת K63 של חלבון Imd.

החוקרים הסיקו כי נמצא מנגנון חדש בו אספירין גורם לשימור ההומאוסטזיס של המעי, ובכך מעכבת את תהליך ההזדקנות בזבובי הפירות מסוג Drosophila.

מקור:

Yangyang Zhu, et al. (2021) “Aspirin Positively Contributes to Drosophila Intestinal Homeostasis and Delays Aging through Targeting Imd.” Aging and disease October 2021. Vol 12, Issue 7, p. 1821-1834. doi.org/10.14336/AD.2020.1008

נושאים קשורים:  מחקרים,  אספירין,  תאי אפיתל במעי,  הזדקנות
תגובות
אנונימי/ת
14.12.2021, 18:18

האם יש קשר או דימיון בין האדם לזבוב הפירות ,ומה המסקנות לגבי בני האדם