חדשות

נחתם הסכם קיבוצי חדש לאחים ולאחיות: תוספות שכר ומענקי שימור

בתום משא ומתן ארוך, הודיעו האוצר וההסתדרות על הסכם שכר חדש לאחים ולאחיות במגזר הציבורי | יינתנו תוספת שכר של מאות שקלים בחודש וכן מענקים לעובדי הסיעוד בגריאטריה ובריאות הנפש

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "תוספת שכר משמעותית". צילום: הדס פרוש/ פלאש 90

נחתם הסכם שכר לאחיות במגזר הציבורי, הכולל תוספות שכר לצד תוספות לאחיות בתפקידי ניהול. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן והממונה על השכר במשרד האוצר אפי מלכין חתמו אתמול (א') על ההסכם קיבוצי חדש לכ-30 אלף אחים ואחיות בבתי החולים הציבוריים, בקופת חולים כללית ובשירותי בריאות הציבור.

על פי ההסכם, התוספת לאחראיות משמרת תוכפל. בנוסף, ישולם מענק שימור לאחים ולאחיות בבתי חולים שיקומיים וגריאטריים וכן בבתי החולים לבריאות הנפש החל מינואר הקרוב.

"ההסכם מעניק תוספת שכר משמעותית לאחיות ולאחים, המשקפת את עבודת הקודש שלהם, וביתר שאת גם במלחמת חרבות ברזל", אמרה יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן. כהן הודתה להסתדרות ולאוצר על ההירתמות בנסיבות הקשות – "האחים והאחיות ראויים לכך", אמרה.

יו"ר ההסתדרות מסר כי "האחיות והאחים הרפואיים נמצאים בחוד החנית של המגזר הציבורי. ההסכם הזה הוא תוצר של משא ומתן ארוך, ונמשיך לחזק את מערכת הבריאות שממשיכה להוכיח מקצועיות וחוסן לאומי".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר כי "ההסכם, שנחתם לאחר משא ומתן מקצועי ומאומץ בחודשים האחרונים, מבטא את ההערכה הרבה למסירות של האחים והאחיות שממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בטיפול ודאגה לבריאותם של אזרחי ישראל, בייחוד בימים אלה בהם הם הקו הראשון של הטיפול בפצועים במלחמה הזו. הסכם השכר יגדיל את שכרם ובנוסף, ידאג למענק לאחים והאחיות בבתי החולים הגריאטריים ובבתי החולים לבריאות הנפש".

אפי מלכין, הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, הוסיף: "ההסכם שנחתם, פרי משא ומתן ארוך ומורכב, מאוזן ומסייע במקומות בהן מערכת הבריאות זקוקה לתשומת לב מיוחדת, בין היתר בתחום בריאות הנפש ובתחום השיקום והגריאטריה". לדבריו, המגמה הזו תימשך גם בהסכמים הבאים במערכת הבריאות.

נושאים קשורים:  הסכם שכר,  הסכם קיבוצי,  אחים ואחיות,  חדשות,  ההסתדרות הכללית,  משרד האוצר
תגובות
אנונימי/ת
06.11.2023, 20:02

לא תוספת משמעותית בכלל!!
עובדים בדרגות 12-13 יקבלו בשתי פעימות, האחת ב 2024!!!! והשניה ב 2025 250 שח סהכ בשנתיים הקרובות 500, זו תוספת משמעותית לצוותים שעובדים כל כך קשה???

תוספות נוספות ינתנו לאחראיוּת מחלקה... לדרגות 14.... לא לצוותים בדרגים לא ניהוליים!!!

אני מתביישת בכך שזה מה שקבלנו מול המאבק בממושך של צוותי האחיות!
הלואי שנוכל להצביע ברגליים, לא לקבל את הסכמי ההסתדרות על מנת שתהיה לנו זכות לשבות כמו סקטור ראוי גזקוף גו.

יו"ר ההסתדרות גאה בהישגיו. המילים שלו תמיד מתנפחות בפאתוס כשהתוכן - עצוב

06.11.2023, 20:09

מה עם מענקים לפנימיות? עובדים קשה לא פחות

אנונימי/ת
06.11.2023, 23:02

שכחו צוותים שמטפלים בילדים חולי סרטן ויוצאים מהעבודה מוכי כאב. שכחו את סקטור שעובד קשה בדרדות 12-13
הזוי שהמנהלים מוסיפים עוד למשכורת