חדשות

קופ"ח לאומית והכשרת הישוב יחזיקו כ-40% ממדיקל סנטר בבני ברק

לאומית שירותי בריאות נכנסת כשותפה בחברה שתפעיל מרכז רפואי גריאטרי-שיקומי בפרויקט של Medical Center במתחם ה-BBC בבני ברק

מימין לשמאל, פרופ' שלמה מור יוסף, יו"ר דירקטוריון לאומית, עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת היישוב, יעקב אדרי, יו"ר חברות הבת בלאומית וחיים פרננדס, מנכ"ל לאומית. צילום: דוברות לאומית

לאומית שירותי בריאות נכנסת כשותפה בחברה שתפעיל את המרכז הרפואי גריאטרי-שיקומי בפרויקט שמקדמת חברת Medical Center בבני ברק. לאחר השלמת העסקה, לאומית תחזיק 20% מחברת ההפעלה. השותף המתמחה ובעל ניסיון בניהול מרכזים גריאטריים יחזיק 60% מחברת ההפעלה, והכשרת הישוב תחזיק 20% מהחברה.

הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, חתמה על הסכם עם לאומית שירותי בריאות שתיכנס כשותפה במרכז הרפואי גריאטרי-שיקומי (המר"ג) במגדל ה-Medical Center במתחם ה-BBC בבני ברק שבבעלות הכשרת הישוב. המר"ג צפוי להתפרש על פני 6.5 קומות (עם אופציה להגדלה לקומות נוספות) במגדל ויכלול 11 מחלקות אשפוז ובריכה שיקומית-טיפולית. על יתר שטחי הפרויקט מנהלת החברה משאים ומתנים עם שוכרים, בעיקר מתחום הרפואה. תחילת הקמת הפרויקט צפויה בחודשים הקרובים והאכלוס צפוי בשנת 2026.

חיים פרננדס, מנכ"ל לאומית שירותי בריאות, מסר: "המחסור במיטות אשפוז בתחום הגריאטריה מחייב אותנו בלאומית, כקופה האחראית לאספקת השירותים גם בתחום זה, לפעול על מנת לשפר את המצב. בית החולים שיוקם יאפשר לאוכלוסיה, בעיקר מבוגרת, מכלל הקופות, לקבל שירותים בתחומים שאינם זוכים להשקעה מספקת ולתשומת הלב המלאה במערכת הבריאות: אנשים במצב סיעודי, סיעודי מורכב, מונשמים, אנשים שזקוקים לשיקום ואנשים שזקוקים לעזרה בתחום בריאות הנפש".

לדברי פרננדס, "הענקת השירותים בבית החולים תעשה על ידי צוות מיומן ומקצועי בהובלת שותפים מנוסים ובתנאי מלונאות נאותים ומכבדים. אני מודה לשותפים שלנו על ייזום הפרויקט החשוב ומצפה לתחילת הפעילות בבית החולים החדש בהקדם".

עודד סתר, סמנכ"ל פיתוח עסקי הכשרת הישוב, מסר: "אנו מזהים  היום את הצורך ההולך וגובר בנדל"ן ייעודי לצרכים רפואיים, אשר עומד בדרישות המיגון, הנגישות והסטנדרטים המתקדמים ביותר של עולם הרפואה". לדבריו, "ההסכם עם לאומית שירותי בריאות הינו צעד משמעותי בקידום הפרויקט, עם פוטנציאל להמשך הרחבת השירותים הרפואיים בפרויקט. אנו בוחנים ביחד עסקאות עם שוכרים פוטנציאליים נוספים מתחומי הרפואה השונים".

דמי השכירות שישולמו להכשרת הישוב על ידי החברה שתתפעל את המר"ג יעמדו על למעלה ממיליון שקל בחודש ובסך הכל על כ-13 מיליון שקל בשנה. כמו כן, ניתנה לחברת הפרויקט האופציה להגדלת שטחי ההפעלה של המרכז בשלוש קומות נוספת, אשר יגדיל את דמי השכירות לכ-16 מיליון שקל בשנה.

אירוע החתימה על ההסכם עם לאומית התקיים במעמד בכירי הנהלת הכשרת הישוב בהם מנכ"ל החברה עופר נמרודי, המשנה למנכ"ל שמשון מרפוגל וסמנכ"ל הפיתוח העסקי עודד סתר, בכירי קופת חולים לאומית בהם היו"ר שלמה מור יוסף ומנכ"ל הקופה חיים פרננדס, והשותפים שמובילים את הקמת המר"ג שמואל רייכמן וטל תורג'מן.

נושאים קשורים:  לאומית שירותי בריאות,  הכשרת הישוב,  חדשות,  מרכז רפואי גריאטרי,  מדיקל סנטר,  נדל"ן
תגובות