חדשות

מרפאה להט"בית ראשונה לגיל השלישי ב"איכילוב"

המרפאה הפסיכוגריאטרית הראשונה לקהילת הלהט"ב הוקמה במענה לצורך ברפואה מותאמת לאוכלוסיה הגאה ההולכת ומתבגרת

דגל של קהילת הלהט"ב (צילום: אילוסטרציה)

מרפאה להט"בית ראשונה לגיל השלישי נפתחה השבוע במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, במענה לצורך ברפואה מותאמת לקהילה הגאה ההולכת ומתבגרת.

המרפאה תכלול שירותים סוציאליים שיינתנו על ידי עובד סוציאלי להט"ב של בית החולים ותעבוד בצמוד עם ארגוני הקהילה וקבוצות הלהט"ב זה"ב.

ב"איכילוב" אומרים כי גם כיום עדיין קשה ללהט"בים לצרוך שירותי בריאות מתוך הפחד להזדהות אל מול הרופא המטפל או מתוך חוויות לא נעימות שחוו כמטופלים מול מוסדות בריאות. הבעיה מובהקת יותר כאשר מדובר באנשים בגיל השלישי, שבנעוריהם היציאה מן הארון היתה מורכבת.

"באוכלוסיה זו אנו עדים  לפחות שימוש במערכות בריאות וכחלק מכך יותר מחלות רקע. זאת, בנוסף ליותר אתגרים פסיכוסוציאליים וחוויות של בדידות, חרדה ודיכאון", נאמר.

המרכז לרפואת להט"ב בבית החולים, שבראשו עומד ד"ר רועי צוקר, נפתח בשנת 2021. לפני כשנה נשלח ד"ר רועי נוי מהמחלקה הגריאטרית ב"איכילוב" להשתלמות ארוכה בבית החולים הר סיני בניו יורק, כחלק משיתוף הפעולה בין שני בתי החולים. ההשתלמות עסקה בהזדקנות הקהילה הגאה על כל פניה. לאחר שובו של ד"ר נוי לבית החולים ובתמיכת הנהלת בית החולים והמחלקה הגריאטרית, בראשה עומדת ד"ר אורלי ברק, תיפתח המרפאה הפסיכוגריאטרית הראשונה לקהילת הלהט"ב.

ד"ר  צוקר אמר כי "בשנה האחרונה הציב בית החולים את הזדקנות הקהילה הגאה כנושא מפתח שהוא מעוניין לקדם. בעזרת משרד הבריאות והמשרד לשוויון חברתי אנו שמחים לפתוח שירות זה אשר יהווה מרחב בטוח לקהילה הגאה בגיל השלישי ויעודד צריכה של שירותי בריאות, תוך שיפור אורך החיים ואף איכות החיים של אוכלוסיה זו".

מרפאה יעודית נוספת ללהט"ב נפתחה בשנת 2022 בבית החולים שיבא, תל השומר.

נושאים קשורים:  רפואת להט"ב,  חדשות,  איכילוב,  גיל שלישי,  ד"ר רועי צוקר,  ד"ר רועי נוי
תגובות
05.06.2024, 22:59

כל הכבוד
בהצלחה